Meist

Meist
Kes me oleme

Mini Teater

Miniteater kannab nime “Minu-Teater”, kuna ta on väga väike, ning selle asutas perekond Anton Sudarenko ja Marina Jevsejeva.

Teater asutati 2021. aastal. Kõik sai alguse miniatuurse etendusega “Sadas lund – langesid tähed”, mis oli valmistatud villa ja vatist ning kus kõik tegelased olid põhjametsade loomad. Teater mahub ühte kohvrisse.

Meil oli soov teha ebatavaline etendus, et kaasata publik tegevusse. Seetõttu enne etenduse algust meisterdame koos publikuga lumefiguurid ning lõpuks voolime lumekuule ja veeretame end lumehangedes.

Idee õnnestus ning tekkis soov samasuguses formaadis rääkida kuumadest maadest. Nii sündis teine etendus – “Aafrika või kuhu linnud lendavad”. See on samuti valmistatud villa abil ja mahub ühte kohvrisse.

Etendus “Must kana” ise määras lavastuse tingimused ja žanri. Siin valitseb improvisatsioon, suhtlus publikuga ja kutse saada osaks sündmustikust. Peategelasel oli piiratud ruum varasemates formaatides ning etendus lõi end välja kohvris olevatest piirangutest. Olge kindlad, täna tulemus erineb oluliselt algsest kavast ning tema versioonid muutuvad igal etendusel. Seega, kui te olete sellel etendusel käinud juba mõnda aega tagasi, siis külastades seda täna, saate näha uut esitlust. Autorit huvitab “musta kana” rollimäng erinevates variatsioonides ja loodame, et see meeldib ka publikule.

Mini-Teater

Juhendaja

Marina Evsejeva

Lavastaja
Kunstnik
Näitleja

Lapsepõlves unistasin saada kosmonaudiks ja lennata Saturnile, sest see on kõige erakordsem planeet – tal on rõngad.

Aga kolmandas klassis julgustas meie rütmikaõpetaja Anna Sergejevna kõiki tulema teatri ringi, mida ta juhendas. Siit see kõik algas… Selgus, et pole vaja nii kaugele lennata, et avastada uusi maailmu. Teater – see on iga kord uus ja imeline maailm, mis vallutas mind ja ei ole mind siiani lahti lasknud.

Lapsepõlves unistasin saada kosmonaudiks ja lendama Saturnile, sest see on kõige erakordsem planeet – tal on rõngad.

Kuid kolmandas klassis julgustas meie rütmikaõpetaja Anna Sergejevna kõiki tulema teatri ringi, mida ta juhendas. Siin see kõik algas… Selgus, et pole vaja nii kaugele lennata, et avastada uusi maailmu. Teater – see on iga kord uus ja imeline maailm, mis on mind haaratud ja pole siiani lahti lasknud.

Siis Penza Kultuuri ja Kunsti Instituut erialal “teatriõpetaja-režissöör”, Moskva Kultuuri ja Kunsti Ülikool erialal “teatrirežissöör”, töö Moskvas, kolimine Eestisse… Lõpuks oma teater – Miniteater, kohvris, terve planeet, minu Saturn, universum miniatuuris. Kuid nimi “Miniteater” ei tähenda sugugi väikseid projekte ega piira selle arengut, vastupidi – eeldatakse, et projekte saab palju ja teater kasvab, kaasates oma orbiidile loovaid inimesi.

Mini-Teater

Meie Etendused

Rohkem infot leiad pealehel

Mini-Teater

Meie pildid